Dachówka ceramiczna, betonowa

Dachówka ceramiczna i betonowa
W swojej ofercie posiadamy dachówkę ceramiczną i dachówkę cementową zaufanej firmy BMI BRAAS.
Erabud Puławy zapewnia całkowite wsparcie dla swoich klientów, dlatego jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego dachu dla siebie, skontaktuj się z naszym ekspertem!

Skontaktuj się ze specjalistą:

81 887 97 08


Dachy ceramiczne

Dachówka ceramiczna Puławy


Dachówkę ceramiczną, którą w szerokim asortymencie znajdziesz w ofercie ERABUD Puławy, cechują ogromne walory estetyczne i niezwykła wytrzymałość na działanie czynników atmosferycznych.
Tradycyjny materiał jakim jest glina wzbogacona o dodatkowe walory, dzięki nowoczesnym technologiom, czyni z dachówki ceramicznej materiał niemal niezniszczalny. Szeroki wybór kształtów znajduje zastosowanie przy najbardziej fantazyjnych i bogatych w detale projektach dachów. Natomiast dachówka ceramiczna w proponowanych przez czołowych producentów kolorach, spełni oczekiwania najbardziej wymagających projektantów.

Dachy cementowe

Dachówka betonowa Puławy


Dachówka cementowa, inaczej nazywana betonową, to jedyna konkurencja dla dachówki ceramicznej. Często trudno odróżnić rodzaj dachówki na gotowym dachu. Dachówki betonowe są mniej błyszczące od ceramicznych, ze względu na naturalną porowatość materiału z którego są produkowane. Stosowanie przez producentów powłok ochronnych, pozwala zniwelować tę różnicę i znaleźć na rynku takie dachówki, które są równie gładkie co ceramiczne. Dachówki cementowe są zwykle lżejsze od dachówki ceramicznej ( waga dachówki cementowej na metr kwadratowy dachu to od 40 do 50 kg, a ceramicznej od 50 do 80 kg) . Jest to pokrycie ciężkie, wymagające odpowiedniej konstrukcji budynku. Jednak ciężar może być również zaletą. Taki dach jest dźwiękoszczelny i posiada duże walory termoizolacyjne. Zastosowanie omawianej dachówki jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym, ponieważ jest tańsza od dachówki ceramicznej. Chociaż dachówki cementowe mają nieco krótszą gwarancję producentów niż dachówki ceramiczne i tak żywotność takiego pokrycia jest nieporównywalnie dłuższa od innych materiałów, takich jak blacha, blachodachówka, czy gont bitumiczny.

Tel: 81 887 97 08